Eliteserien 2018 terminliste

Eliteserien 2018 terminliste

Her finner du full oversikt over Eliteserien 2018. Alle rundene og lagene som møtes. Gjør deg klar til neste sesong med Eliteserien 2018 terminliste.

Eliteserien 2017 tabell

Nr Spilt V U T Diff. Poeng
1 Rosenborg 30 18 7 5 57 20 37 61
2 Molde 30 16 6 8 50 35 15 54
3 Sarpsborg 08 30 13 12 5 50 36 14 51
4 Strømsgodset 30 14 8 8 45 37 8 50
5 Brann 30 13 8 9 51 36 15 47
6 Odd 30 12 6 12 27 39 -12 42
7 Kristiansund 30 10 10 10 44 46 -2 40
8 Vålerenga 30 11 6 13 48 46 2 39
9 Stabæk 30 10 9 11 46 50 -4 39
10 Haugesund 30 11 6 13 35 39 -4 39
11 Tromsø 30 10 8 12 42 49 -7 38
12 Lillestrøm 30 10 7 13 40 43 -3 37
13 Sandefjord 30 11 3 16 38 51 -13 36
14 Sogndal 30 8 8 14 38 48 -10 32
15 Aalesund 30 8 8 14 38 50 -12 32
16 Viking 30 6 6 18 33 57 -24 24

Etter overstått Eliteserie 2017 ble det klart at Aalesund og Viking rykket ned, mens Sogndal måtte spille kvalik mot Ranheim. Finalen vant Ranheim på straffespark og følger da med Start og Bodø/Glimt opp i Eliteserien 2018, mens Songdal må belage seg på en sesong i 1. divisjon.

Eliteserien 2018 tabell

Nr Spilt V U T Diff Poeng
Molde 4 3 0 1 8 5 3 9
Sarpsborg 08 4 2 2 0 7 3 4 8
Haugesund 4 2 1 1 6 3 3 7
Brann 3 2 1 0 4 1 3 7
Vålerenga 4 2 0 2 4 8 -4 6
Rosenborg 4 1 2 1 7 4 3 5
Strømsgodset 3 1 2 0 7 4 3 5
Kristiansund 4 1 1 2 4 5 -1 4
Odd 4 1 1 2 4 5 -1 4
Lillestrøm 4 1 1 2 5 7 -2 4
Sandefjord 3 1 1 1 5 7 -2 4
Tromsø 3 1 0 2 6 6 0 3
Start 3 1 0 2 5 6 -1 3
Ranheim 2 1 0 1 4 5 -1 3
Bodø/Glimt 4 1 0 3 3 7 -4 3
Stabæk 3 0 2 1 4 7 -3 2


Eliteserien 2018 terminliste gir deg full kontroll på alle Eliteserie kampene som spilles mellom 11. mars til 25. november 2018. Med europeisk fotball toppet med Fotball VM 2018 har sesongen blitt strukket og spilles derfor over en lengre periode enn normalt. Eliteserien 2018 terminliste legges ut 19. desember 2017 og da vil du finne den fulle oversikten her.

Eliteserien 2018 terminliste

Runde 1 Tidspunkt
Ranheim Brann Lørdag 10. mars klokken 18.00
Bodø/Glimt Lillestrøm Søndag 11. mars klokken 18.00
Molde Sandefjord Søndag 11. mars klokken 18.00
Odd Haugesund Søndag 11. mars klokken 18.00
Start Tromsø Søndag 11. mars klokken 18.00
Strømsgodset Stabæk Søndag 11. mars klokken 18.00
Sarpsborg 08 Rosenborg Søndag 11. mars klokken 20.00
Kristiansund Vålerenga Mandag 12. mars klokken 19.00
Runde 2 Tidspunkt
Lillestrøm Sarpsborg 08 Lørdag 17. mars klokken 15.30
Rosenborg Kristiansund Lørdag 17. mars klokken 18.00
Haugesund Molde Søndag 18. mars klokken 18.00
Brann Bodø/Glimt Søndag 18. mars klokken 18.00
Sandefjord Ranheim Søndag 18. mars klokken 18.00
Stabæk Start Søndag 18. mars klokken 18.00
Tromsø Strømsgodset Søndag 18. mars klokken 18.00
Vålerenga Odd Søndag 18. mars klokken 20.00
Runde 3 Tidspunkt
Bodø/Glimt Haugesund Mandag 2. april klokken 18.00
Kristiansund Lillestrøm Mandag 2. april klokken 18.00
Start Sandefjord Mandag 2. april klokken 18.00
Strømsgodset Brann Mandag 2. april klokken 18.00
Ranheim Stabæk Mandag 2. april klokken 18.00
Sarpsborg 08 Vålerenga Mandag 2. april klokken 18.00
Molde Tromsø Mandag 2. april klokken 18.00
Odd Rosenborg Mandag 2. april klokken 20.00
Runde 4 Tidspunkt
Vålerenga Strømsgodset Lørdag 7. april klokken 18.00
Haugesund Sarpsborg 08 Søndag 8. april klokken 18.00
Tromsø Ranheim Søndag 8. april klokken 18.00
Odd Bodø/Glimt Søndag 8. april klokken 18.00
Brann Kristiansund Søndag 8. april klokken 18.00
Sandefjord Stabæk Søndag 8. april klokken 18.00
Rosenborg Molde Søndag 8. april klokken 20.00
Lillestrøm Start Mandag 9. april klokken 19.00
Runde 5 Tidspunkt
Start Vålerenga Lørdag 14. april klokken 18.00
Strømsgodset Odd Søndag 15. april klokken 18.00
Ranheim Haugesund Søndag 15. april klokken 18.00
Sandefjord Kristiansund Søndag 15. april klokken 18.00
Molde Lillestrøm Søndag 15. april klokken 18.00
Stabæk Tromsø Søndag 15. april klokken 18.00
Sarpsborg 08 Brann Søndag 15. april klokken 20.00
Bodø/Glimt Rosenborg Mandag 16. april klokken 19.00
Runde 6 Tidspunkt
Brann Stabæk Lørdag 21. april klokken 18.00
Haugesund Strømsgodset Søndag 22. april klokken 18.00
Kristiansund Bodø/Glimt Søndag 22. april klokken 18.00
Lillestrøm Ranheim Søndag 22. april klokken 18.00
Rosenborg Start Søndag 22. april klokken 18.00
Tromsø Sandefjord Søndag 22. april klokken 18.00
Vålerenga Molde Søndag 22. april klokken 20.00
Odd Sarpsborg 08 Mandag 23. april klokken 19.00
Runde 7 Tidspunkt
Ranheim Vålerenga Lørdag 28. april klokken 18.00
Molde Odd Søndag 29. april klokken 18.00
Sandefjord Brann Søndag 29. april klokken 18.00
Sarpsborg 08 Bodø/Glimt Søndag 29. april klokken 18.00
Tromsø Kristiansund Søndag 29. april klokken 18.00
Start Haugesund Søndag 29. april klokken 18.00
Strømsgodset Rosenborg Søndag 29. april klokken 20.00
Stabæk Lillestrøm Mandag 30. april klokken 19.00
Runde 8 Tidspunkt
Rosenborg Ranheim Lørdag 5. mai klokken 18.00
Vålerenga Haugesund Søndag 6. mai klokken 18.00
Kristiansund Stabæk Søndag 6. mai klokken 18.00
Lillestrøm Sandefjord Søndag 6. mai klokken 18.00
Odd Start Søndag 6. mai klokken 18.00
Bodø/Glimt Strømsgodset Søndag 6. mai klokken 18.00
Brann Tromsø Søndag 6. mai klokken 20.00
Sarpsborg 08 Molde Mandag 7. mai klokken 19.00
Runde 9 Tidspunkt
Sandefjord Vålerenga Lørdag 12. mai klokken 15.30
Start Brann Lørdag 12. mai klokken 18.00
Ranheim Odd Søndag 13. mai klokken 18.00
Haugesund Kristiansund Søndag 13. mai klokken 18.00
Molde Bodø/Glimt Søndag 13. mai klokken 18.00
Tromsø Lillestrøm Søndag 13. mai klokken 18.00
Strømsgodset Sarpsborg 08 Søndag 13. mai klokken 18.00
Stabæk Rosenborg Søndag 13. mai klokken 20.00
Runde 10 Tidspunkt
Bodø/Glimt Tromsø Onsdag 16. mai klokken 18.00
Brann Haugesund Onsdag 16. mai klokken 18.00
Kristiansund Ranheim Onsdag 16. mai klokken 18.00
Molde Strømsgodset Onsdag 16. mai klokken 18.00
Odd Sandefjord Onsdag 16. mai klokken 18.00
Rosenborg Lillestrøm Onsdag 16. mai klokken 18.00
Sarpsborg 08 Start Onsdag 16. mai klokken 18.00
Vålerenga Stabæk Onsdag 16. mai klokken 18.00
Runde 11 Tidspunkt
Haugesund Rosenborg Mandag 21. mai klokken 18.00
Kristiansund Strømsgodset Mandag 21. mai klokken 18.00
Tromsø Vålerenga Mandag 21. mai klokken 18.00
Ranheim Molde Mandag 21. mai klokken 18.00
Sandefjord Sarpsborg 08 Mandag 21. mai klokken 18.00
Stabæk Odd Mandag 21. mai klokken 18.00
Start Bodø/Glimt Mandag 21. mai klokken 18.00
Lillestrøm Brann Mandag 21. mai klokken 20.00
Runde 12 Tidspunkt
Vålerenga Lillestrøm Lørdag 26. mai klokken 18.00
Strømsgodset Sandefjord Søndag 27. mai klokken 18.00
Molde Start Søndag 27. mai klokken 18.00
Odd Kristiansund Søndag 27. mai klokken 18.00
Bodø/Glimt Ranheim Søndag 27. mai klokken 18.00
Haugesund Tromsø Søndag 27. mai klokken 18.00
Rosenborg Brann Søndag 27. mai klokken 20.00
Sarpsborg 08 Stabæk Mandag 28. mai klokken 19.00
Runde 13 Tidspunkt
Kristiansund Molde Lørdag 9. juni klokken 18.00
Start Strømsgodset Søndag 10. juni klokken 18.00
Lillestrøm Odd Søndag 10. juni klokken 18.00
Ranheim Sarpsborg 08 Søndag 10. juni klokken 18.00
Sandefjord Haugesund Søndag 10. juni klokken 18.00
Stabæk Bodø/Glimt Søndag 10. juni klokken 18.00
Brann Vålerenga Søndag 10. juni klokken 20.00
Tromsø Rosenborg Mandag 11. juni klokken 19.00
Runde 14 Tidspunkt
Molde Stabæk Lørdag 23. juni klokken 18.00
Start Kristiansund Søndag 24. juni klokken 18.00
Strømsgodset Ranheim Søndag 24. juni klokken 18.00
Bodø/Glimt Sandefjord Søndag 24. juni klokken 18.00
Haugesund Lillestrøm Søndag 24. juni klokken 18.00
Sarpsborg 08 Tromsø Søndag 24. juni klokken 18.00
Rosenborg Vålerenga Søndag 24. juni klokken 20.00
Odd Brann Mandag 25. juni klokken 19.00
Runde 15 Tidspunkt
Vålerenga Bodø/Glimt Lørdag 30. juni klokken 18.00
Kristiansund Sarpsborg 08 Søndag 1. juli klokken 18.00
Tromsø Odd Søndag 1. juli klokken 18.00
Ranheim Start Søndag 1. juli klokken 18.00
Sandefjord Rosenborg Søndag 1. juli klokken 18.00
Brann Molde Søndag 1. juli klokken 18.00
Stabæk Haugesund Søndag 1. juli klokken 20.00
Lillestrøm Strømsgodset Mandag 2. juli klokken 18.00
Runde 16 Tidspunkt
Rosenborg Tromsø Lørdag 7. juli klokken 18.00
Haugesund Sandefjord Søndag 8. juli klokken 18.00
Bodø/Glimt Brann Søndag 8. juli klokken 18.00
Odd Lillestrøm Søndag 8. juli klokken 18.00
Start Stabæk Søndag 8. juli klokken 18.00
Sarpsborg 08 Ranheim Søndag 8. juli klokken 18.00
Molde Vålerenga Søndag 8. juli klokken 20.00
Strømsgodset Kristiansund Mandag 9. juli klokken 19.00
Runde 17 (4. – 6. august)
Brann Start
Kristiansund Odd
Lillestrøm Molde
Ranheim Rosenborg
Stabæk Sarpsborg 08
Strømsgodset Bodø/Glimt
Tromsø Haugesund
Vålerenga Sandefjord
Runde 18 (11. – 13. august)
Bodø/Glimt Kristiansund
Haugesund Vålerenga
Molde Brann
Odd Strømsgodset
Rosenborg Stabæk
Sandefjord Tromsø
Sarpsborg 08 Lillestrøm
Start Ranheim
Runde 19 (18. – 20. august)
Bodø/Glimt Odd
Brann Sarpsborg 08
Kristiansund Rosenborg
Lillestrøm Haugesund
Ranheim Sandefjord
Stabæk Molde
Strømsgodset Start
Vålerenga Tromsø
Runde 20 (25. – 27 august)
Haugesund Stabæk
Molde Ranheim
Rosenborg Strømsgodset
Sandefjord Lillestrøm
Sarpsborg 08 Kristiansund
Start Odd
Tromsø Bodø/Glimt
Vålerenga Brann
Runde 21 (1. – 2. september)
Bodø/Glimt Sarpsborg 08
Brann Ranheim
Kristiansund Start
Lillestrøm Vålerenga
Odd Molde
Rosenborg Haugesund
Stabæk Sandefjord
Strømsgodset Tromsø
Runde 22 (15 – 17. september)
Haugesund Brann
Molde Kristiansund
Ranheim Strømsgodset
Sandefjord Bodø/Glimt
Sarpsborg 08 Odd
Start Lillestrøm
Tromsø Stabæk
Vålerenga Rosenborg
Runde 23 (22. – 24.september)
Bodø/Glimt Start
Brann Sandefjord
Kristiansund Haugesund
Lillestrøm Tromsø
Odd Vålerenga
Rosenborg Sarpsborg 08
Stabæk Ranheim
Strømsgodset Molde
Runde 24 (29. september – 1. oktober)
Haugesund Bodø/Glimt
Lillestrøm Stabæk
Molde Rosenborg
Ranheim Kristiansund
Sandefjord Odd
Sarpsborg 08 Strømsgodset
Tromsø Brann
Vålerenga Start
Runde 25 (6. – 7. oktober)
Bodø/Glimt Molde
Brann Lillestrøm
Kristiansund Tromsø
Odd Ranheim
Rosenborg Sandefjord
Stabæk Vålerenga
Start Sarpsborg 08
Strømsgodset Haugesund
Runde 26 (20. – 21. oktober)
Haugesund Odd
Lillestrøm Rosenborg
Molde Sarpsborg 08
Ranheim Bodø/Glimt
Sandefjord Strømsgodset
Stabæk Brann
Tromsø Start
Vålerenga Kristiansund
Runde 27 (27. – 29. oktober)
Bodø/Glimt Stabæk
Brann Rosenborg
Kristiansund Sandefjord
Odd Tromsø
Ranheim Lillestrøm
Sarpsborg 08 Haugesund
Start Molde
Strømsgodset Vålerenga
Runde 28 (3. – 5. november)
Brann Strømsgodset
Haugesund Ranheim
Lillestrøm Bodø/Glimt
Rosenborg Odd
Sandefjord Start
Stabæk Kristiansund
Tromsø Molde
Vålerenga Sarpsborg 08
Runde 29 (11. november)
Bodø/Glimt Vålerenga
Kristiansund Brann
Molde Haugesund
Odd Stabæk
Ranheim Tromsø
Sarpsborg Sandefjord
Start Rosenborg
Strømsgodset Lillestrøm
Runde 30 (25. november)
Brann Odd
Haugesund Start
Lillestrøm Kristiansund
Rosenborg Bodø/Glimt
Sandefjord Molde
Stabæk Strømsgodset
Tromsø Sarpsborg
Vålerenga Ranheim

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

sixteen + 3 =